Na co zwrócić uwagę przy autentyczne dokumenty kolekcjonerskie - poradnik eksperta

Od wielu lat firmy produkujące dokumenty kolekcjonerskie opinie mają rozmaite, nie mniej jednak tego typu produkty nieustannie cieszą się w Polsce ogromną popularnością. Te topowe firmy wykorzystują poliwęglanu zamiast PCV, graweru laserowego, posiadają wszystkie zabezpieczenia włącznie z farbą OVI, kingramami, elementami MLI/CLI. Jednak rynek jest zalany produktami o zróżnicowanej jakości, a różnice w cenie potrafią być duże. Dlatego bezwzględnie warto weryfikować opinie przed zakupem i wybierać zaufane firmy z dobrymi recenzjami.

Topowe firmy używają poliwęglan - ten sam surowiec, z którego wytwarzane są prawdziwe dokumenty. Poliwęglan generuje unikalny, metalowy dźwięk, którego nie zauważymy w przypadku tanich dokumentów wykonanych z PCV. Dobry dokument kolekcjonerski powinien posiadać: Wykonanie z poliwęglanu (a nie z słabego PCV).

Wszystkie dane osobowe na najwyższej jakości dokumentach kolekcjonerskich powinny być wykonywane za pośrednictwem grawerowania laserowego, a nie zwykłego druku. Odmienność w cenie jest znaczna, dlatego nic zadziwiającego, że różnica w cenie też jest duża.

W produktach z poliwęglanu dane są grawerowane, co możecie poczuć przesuwając po nich paznokciem. Dobry dokument kolekcjonerski musi mieć: Grawerowanie laserowe danych. Nadruk UV to specjalny bajer, który zauważasz tylko pod światłem ultrafioletową. Aby skontrolować występowanie nadruku UV, potrzebna będzie specjalna lampka ultrafioletowa (tzw. "black light").

dokumenty kolekconerskie

W zależności od typu dokumentu potrafią to być: "Tłoczenie" na miniaturze fotografii, Znaki Braille'a, Tłoczone imię i nazwisko, Relief na elementach graficznych. Dobry dowód kolekcjonerski musi mieć: Elementy tłoczone (np. tarka na miniaturze zdjęcia). Do głównych zabezpieczeń tego typu zaliczamy: Farba OVI (Optically Variable Ink) - zmienia kolor w funkcji od kąta widzenia. Te profesjonalne zabezpieczenia są cechą typową premium dokumentów kolekcjonerskich i trudno je sfałszować przy zastosowaniu tanich metod wytwarzania. Kolorystyka i poziom druku to elementy, na które warto zwrócić specjalną koncentrację. Tanie imitacje albo w ogóle nie posiadają nadruku UV, albo jest on wyprodukowany niestarannie.

W najwyższej jakości dokumentach kolekcjonerskich element ten musi dawać wrażenie przestrzenności i zmieniać się optycznie przy przesuwaniu dokumentem. Jak przechylasz dokument, to napis PL niby się przemieszczał. Wielość opcji sprawia, że selekcja odpowiedniego produktu może okazać się nie lada wyzwaniem. Poświęć uwagę, czy rozmaite elementy dokumentu są ze sobą zgrane, czy też niektóre zdają się włączone "na siłę" lub wyróżniać poziomem od reszty. Zbyt lekkie lub za bardzo szczupłe dokumenty to znak, że producent skąpił na tworzywie.

Topowe firmy oferują dostarczenie obrazów wykonanego dokumentu przed dostawą. Ta metoda dowodzi o przekonaniu producenta co do poziomu swoich produktów i umożliwia klientowi na weryfikację, czy dowód kolekcjonerski realizuje jego oczekiwania. Rozpoznanie dobrej jakości dokumentu kolekcjonerskiego nie jest trudne, jak wiesz, na co kierować uwagę. Należy mieć na uwadze, że dokumenty kolekcjonerskie to interesujące gadżety, a ich poziom wprost oddziałuje się na satysfakcję z ich zbierania.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *